Mikro case study o tym, dlaczego warto mieć w CV wszystko, a nie tworzyć oddzielne Curriculum Vitae pod określone stanowisko.

Zawsze mnie uczono i tego się będę trzymać do końca życia, że CV jest JEDNO, za to listo motywacyjny (którego, jak wiadomo, nikt nie czyta) pisze się faktycznie pod konkretną ofertę pracy i dane stanowisko.
Wysłałam swoje CV, w którym mam ABSOLUTNIE WSZYSTKO w odpowiedzi na interesującą ofertę pracy.

Zadzwoniła do mnie Pani Rekruterka, mówiąc, że co prawda rekrutowałam na stanowisko X, ale ponieważ posiadam kompetencje, które przydatne są na stanowisku Y, od razu przedstawi mi opcje pracy na tym drugim.

Pensja o 1/3 wyższa.

Kilka lat temu rekrutację odbyłam poprzez Addeco. Po przemiłej rozmowie z przemiłą Panią z Addeco…

DYGRESJA

(przy okazji widzicie? Pracownik jest ambasadorem firmy, w której prasuje. Dzięki tamtej Pani zawsze myślę o firmie Addeco miło, mimo późniejszych znacznie mniej ciekawych doświadczeń, ale to pierwsze okazało się kluczowe).

… moje CV zostało przekazane dalej, do firmy.

Osoby decyzyjne, po zapoznaniu się z moim CV, w którym, powtarzam, było WSZYSTKO, postanowiły od razu skierować mnie na stanowisko wyższe, zahaczające o managerskie (zresztą zgodne z moim wykształceniem) i oczywiście również znacznie lepiej płatne.

PODSUMOWANIE,

którego mi w niektórych postach czasem brakuje: CV tworzymy JEDNO, a list motywacyjny dostosowujemy do danego stanowiska.

______________
O AUTORCE

Julia Daroszewska od przeszło ośmiu lat zajmuje się ogólnie pojętym marketingiem. Potrafi skutecznie wykorzystywać wszelkie dostępne na rynku narzędzia, co przekłada się na duże zasięgi i budowanie świadomości wspieranych przez nią marek.
Prowadzi firmę, której główną dziedziną jest wsparcie w zakresie szeroko pojętego Marketingu i Strategii Przedsiębiorstwa. Oferuje pomoc w budowaniu marek tworząc dla nich skuteczne plany działania na konkurencyjnych rynkach.
Julia Daroszewska prowadzi również szkolenia z tworzenia skutecznych profili/kont na LinkedIn i Facebooku – największych Mediów Społecznościowych wspierających biznes.

OFRTA | KONTAKT