Zbliżające się lato to gorący okres ślubny, dlatego myślę, że jest to dobry moment, żeby przypomnieć kilka zasad.

Panie

Panie które szykują się do roli gościa państwa młodych powinny pamiętać o zakazanych kolorach dla sukienek. Absolutnie zakazanymi na śluby i wesela kolorami są biały, bladoróżowy i ecru oraz czarny. Mimo to na każdym weselu, na którym byłam widziałam „gwiazdy”, które miały te zasady za nic.

W przypadku uroczystości tego kalibru czarne sukienki zarezerwowane są tylko na pogrzeby. W tym przypadku Coco Chanel nie udało się przełamać trendu.

Film „Teściowa moich koszmarów”, teściowa włożyła białą sukienkę

Warto wspomnieć też o czerwonym. Nie jest to kolor zakazany, ale z szacunku do Panny Młodej tego również powinno się unikać. Czerwona sukienka na tle nawet na tak wyjątkowej sukni jak ślubna może ją przyćmić i odwrócić uwagę od gwiazdy wieczoru.

Film „Matrix”, dziewczyna w czerwonej sukience

Jeśli chodzi o buty, to na uroczystość weselną panie zawsze powinny mieć wysokie obcasy. Wiadomo jednak, że nie da się przeżyć w nich całego wieczoru an nocy, dlatego warto wziąć ze sobą drugą parę na zmianę do tańczenia.

Nawet jeśli, tak jak ja, nie możesz nosić wysokich obcasów możesz ubrać je tylko na pierwszą część zaślubin. Naprawdę nic ci się przez ten czas nie stanie. Zwłaszcza, że przez większą cześć ślubu zwykle się siedzi.

Panowie

Wybierając się na wesele pamiętajmy, że goście weselni powinni być tłem dla Młodej Pary. Analogicznie mężczyźni na weselu również nie powinni wyglądać lepiej od Pana Młodego.

To, co w naszej kulturze jest mocno zachwiane to zasada nie zdejmowania marynarki, nawet w przypadku upalnych, letnich dniach.

Koszula na uroczystości tego kalibru bezwzględnie musi być z długim rękawem.  Po zdjęciu marynarki rękawy można podwinąć.

Słowo o prezentach

Młodzi często sugerują w zaproszeniach to, co chcieliby dostać, ponieważ siłą rzeczy każdy z gości coś przynosi. Wiele razy spotkałam się z prośbą o nie przynoszenie kwiatów, które dla starszego pokolenia są nieodzowne na tego typu wydarzeniach. Młodsze pokolenie natomiast patrzy na nie często przez pryzmat pieniędzy wyrzuconych w błoto. Kwiaty nie są czymś tanim, a wiedząc ilości, które zwiędną choćby z braku wazonu, serce kraje się nie tylko organizatorom, którzy najdokładniej znają weselne wydatki.

Wino – świetna alternatywa dla kwiatów

Często ignorowana jest prośba, żeby zamiast kwiatów podarować kupon totolotka, albo butelkę wina. Te prezenty są zdecydowanie atrakcyjniejsze niż nawet najpiękniejsze kwiaty, a ponadto, w przypadku wina, trwalsze i pożyteczniejsze. Warto więc, chociażby z szacunku do Młodych, zastosować się do tego, co napisali na wręczonym nam zaproszeniu.

Dżoolka – Osobista Stylistka od przeszło 11 lat pomagająca swoim klientom w doborze odpowiedniego stroju na różne okazje.