Święta Bożego Narodzenia to okres kolejnej przedświątecznej depresji: skąd wziąć kasę na prezenty i co komu kupić, ile na kogo wydać, komu na pewno powinno się coś kupić, a komu wystarczy tylko złożyć życzenia… STOP!

Święta mają być czasem radości i refleksji, a także czasem spędzonym wspólnie z rodziną… Nawet jeśli na samą myśl o tym w tym momencie bierze cię na wymioty. Ale spokojnie! Zobaczysz, że będzie fajnie. Nawet jeśli sztucznie, to i tak fajnie. Święta trwają krótko i mijają szybko. Pomyśl, że dzięki nim odpoczniesz od pracy i zdołasz stęsknić się za znajomymi. A może i za biurem!

Prezent dla babci

Babcia i dziadek – wiadomo, że zapytani powiedzą, że nie ma sensu wydawać na nich pieniędzy, bo przecież ty potrzebujesz ich bardziej. Jeśli więc masz typową babcię, która większość dnia spędza w kuchni, pichcąc cudownie pachnące i jeszcze lepiej smakujące potrawy, nie krępuj się: kup jej śliczny, nowy fartuszek. Im bardziej wymyślny i kolorowy, tym lepiej. Niech sama perspektywa włożenia go napawa ją optymizmem i chęcią wejścia do kuchni.

Alternatywą dla babci-kucharki może być też zestaw przypraw, które z przyjemnością użyje, by ugotować dla ciebie coś pysznego.

A jeśli Twoja babcia nie lubi gotować, może ucieszy ją dobry krem do twarzy, albo jakiś inny kosmetyk. Rozważ też perfumy. Nie muszą być ekstremalnie drogie, zresztą wiele „sieciowych” drogerii oferuje je przed świętami w bardzo dobrych cenach.

Prezent dla dziadka

A dziadek? Dziadek to facet, więc albo możesz iść na łatwiznę, kupując mu jakiś wymyślny, męski alkohol, albo jakiś „dziadkowy” gadżet, z którym siądzie sobie przy biurku i będzie się „bawił”. Jeśli dziadek jest fanem picia… Kawy lub herbaty i póki co wszystko mu jedno, z czego ją pije, spraw mu Ulubiony Kubek Dziadka. Możesz wybrać po prostu jakiś ładny lub zamówić z indywidualnym napisem lub jakąś grafiką.

Dziadek jak każdy facet na pewno lubi słodycze. O ile tylko może je jeść, znajdź dla niego coś pysznego i oryginalnego. Dziadkowie nie chodzą za dużo po sklepach, więc nie powinnaś mieć problemu z zakupem łakoci, których dziadek jeszcze nie próbował.

Możesz też zamknąć dwa w jednym i kupić dziadkom jeden fajny wspólny prezent, np. miód pitny lub suplement diety wzmacniający organizm, który nabędziesz w aptece. Pozostając przy zdrowiu możesz też pomyśleć nad wyciskarką do cytrusów i koszu owoców w komplecie lub nad urządzeniem do mierzenia ciśnienia, ale to też nieco większy wydatek.

Jeśli chcesz coś mniejszego, pamiętaj, że dziadkowie z pewnością ucieszą się też z twojego zdjęcia w ramce pasującej im do wystroju pokoju. A jeśli stać cię na większy wydatek, rozważ bujany fotel! Albo po prostu spersonalizowaną poduszkę na kanapę!

Nie mniej jednak, czego byś nie kupiła, najlepszym prezentem dla nich obydwojga będzie, jeśli po prostu przez chwilę nie będziesz spoglądać na zegarek i wstąpisz do nich i po prostu z nimi pobędziesz.

Kiedy dziadkowie są daleko…

A jeśli jednak Twoi dziadkowie są zbyt daleko i nie będziesz mieć takiej możliwości, zawsze pozostaje Babeczkowa Poczta Cookie with Love, dzięki której możesz przesłać im świąteczne życzenia od serca i przypomnieć, jak bardzo ich kochasz.

Natomiast to, co na pewno odradzamy jako prezent dla tego pokolenia to iPad i nie tylko ze względu na cenę!